Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4 posty 0 komentarzy

Aromaty w kwiatach

Jacek Kurski - europoseł Solidarnej Polski

Odpowiadam Czytelnikom Nowego Ekranu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na wstępie przepraszam za opóźnienie. Wynikło ono z wydarzeń w kraju i nawału pracy przy organizacji kongresu "Solidarnej Polski".

 

1) To ja prosto z mostu: Czy ciemny lud nadal kupuje ?

pomidorowa

Nie do mnie to pytanie, tylko do tego, który z taką właśnie pogardą myśli o swoim narodzie, a przypisał, ten swój chory sposób myślenia. Nigdy nie powiedziałem, ani nawet nie pomyślałem w taki sposób. Obrzydliwe to kłamstwo sprowadziło na mnie nienawiść wielu ludzi. Morderca działacza PiSu w Łodzi w 2010 roku Ryszard Cyba w liście pozostawionym przed tym mordem wyznał, że - obok Kaczyńskiego i Ziobry - chciał zabić jeszcze mnie, za to właśnie, że uwierzył w tę brednię o ciemnym ludzie. Może już zatem starczy tego serialu. Dla mnie przestał być śmieszny.

2)     W jaki sposób Pan i PiS zlikwidowałby "dziurę" w finansach ZUS?

west

Dziura w finansach ZUS jest strukturalna i wynika z jednej strony z tego , że komuna okradała ludzi i nie kapitalizowała składek transferując środki na utrzymanie aparatu przemocy i światowego komunizmu a III RP zaczęła kapitalizować ich część w OFE ale w sposób niezwykle marnotrawny, a na koniec jeszcze Tusk położył łapę na środkach OFE i przyjada je w budżecie państwa. Zatem dziurę ZUS przez lata będzie musiał zasypywać budźet, który na ten cel musi zwiększyć dochody. Jak? Poprzez: szybszy rozwój gospodarki w wyniku odblokowania polskiej średniej i małej przedsiębiorczości dziś dławionej kieratem biurokratycznej mitręgi i układów. Opodatkowanie podatkiem kryzysowym tłustych kotów, tj. banków i korporacji finansowych (co najmniej 9 miliardów rocznie), wielkiego kapitału zagranicznego sztucznie zbijającego w dół zyski pod koniec każdego roku w celu uniknięcia opodatkowania (co najmniej drugie tyle), opodatkowanie podatkiem obrotowym hipermarketów wykazujących groszowe zyski przy 120 mld przychodu (następne 2-2,5mld). Rozbicie zmów kartelowych zawyżających kosztorysy projektów infrastrukturalnych ze środków unijnych i kradnących w ten sposób kolejne miliardy, które trafiłyby do gospodarki, a z niej przez vat i cit do budżetu. Przerwanie takich biznesów prywatyzacyjnych a la PO jak ten, że sprzedajemy akcje PZU za 3 mld a odkupujemy za 17 mld, przywrócenie opodatkowania spadków( dziś bez limitu!) o wartości powyżej np. kwoty 4 mln z, itd.

3) Kiedy Pan Kurski opowie się za kapitalizmem. Budowanie tego dziwoląga spowodowało zrujnowanie kraju. Sto lat socjalizmu starczy. Jak tak dalej pójdzie to nie będzie już czego ratować. Zostały tylko długi dla naszych dzieci.

michal43

Już dawno się opowiedziałem. Jestem stuprocentowym wolnorynkowcem w warstwie tworzenia PKB. W redystrybucji jestem, owszem, solidarnościowcem, wyznawcą społecznej nauki Kościoła, ale doprawdy jedno z drugim się nie kłóci. Vide Niemcy: bardzo silni pracodawcy, ale też bardzo silne związki, układy zbiorowe, itd. I co? Wielki sukces i wzrost gospodarki. Państwo broni reguł i pilnuje równowagi społecznych partnerów.

4) Czy można w końcu dać ludziom wybór jeśli chodzi o ubezpieczenia emerytalne ?
Pojawiłoby się wtedy wiele ofert i wygrywałyby najlepsze. A ci, którzy chcą państwowe bo "pewnie" mogą dalej korzystać z ZUSu. Ludzie wybieraliby to co im odpowiada.

noman

Zgadzam się. Solidarna Polska jest za wyborem między OFE i ZUS oraz realną konkurencją w II i III filarze. Jednak jakieś minimum państwo gwarantować musi.

 

5)   5) Bliski wschód. Jaki ma Pan stosunek do narastającego konfliktu na bliskim wschodzie? I jak Pan się odniesie do niejasnych relacji naszego rządu z Izraelem?

malwa

Wydaje mi się, że prawdopodobieństwo wybuchu konfliktu zbrojnego zwiększa się, ale decyzja o nim zależy od strategii wyborczej Obamy. A o relacji z Izraelem naszego rządu - poza kretyńską, nierealną deklaracją rządu o rozwiązaniu kwestii roszczeń reprywatyzacyjnych - nic nie potrafię powiedzieć. 

 

6)     Czy poprze pan propozycje PiSu (system kanadyjski) w sprawie emerytur?

mnich zarazy

Dopiero jeśli zobaczę projekt ustawy, bo coś mi mówi, że diabeł tkwi w szczegółach.

 

7) Czy jest szansa na rozbicie układu w Polsce skoro po Smoleńsku jeszcze bardziej się umocnił i wspierany jest przez zagraniczne lobby (banki,koncerny) i służby (Niemcy, Rosja, Francja...)? Wiadomo że bez tego naród polski będzie dalej łupiony do ostatniego nędzarza.

Roball

Jest, jeśli nastąpi rekonstrukcja prawicy. W dotychczasowej formule prawica nie wygra już żadnych wyborów. Jeśli oddała władzę w 2007 r. przy 7% wzroście gospodarczym, a nie potrafiła jej odzyskać w 2010 i 2011 po Smoleńsku i kompromitacji 4 letnich rządów PO to znaczy, że nie wygra nigdy. Dlatego powstała Solidarna Polska, źeby Tusk miał wreszcie z kim przegrać.

 

8)   Na kogo liczy SP w nadchodzących wyborach. Na jakiego wyborcę. W kogo celuje , w jaką grupę ?

adamer 

Właśnie na tych, którzy wyznając konserwatywny, można powiedzieć "pisowski" świat wartości, z jakichś powodów, darujmy z jakich, nigdy na PiS J.Kaczyńskiego nie zagłosują. Chcemy być tedy wartością dodaną prawicy, dzięki której odzyska ona zdolność koalicyjną. Liczymy też na konserwatywnych byłych wyborców PO, którym teraz otworzyły się oczy. Nie chcemy rywalizować z PiSem.

 

9)     Panie Jacku! Na spotkaniu w siedzibie Unii Polityki Realnej (był Pan wówczas członkiem PiS), stwierdził Pan, że PiS od zawsze był partią socjaldemokratyczną. Moje pytanie brzmi: czy w polityce spłeczno-gospodarczej Solidarna Polska jest bardziej liberalna czy socjalna od Prawa i Sprawiedliwości i jakie fakty za tym przemawiają?

uosiu 

Jesteśmy w naszym stosunku do gospodarki po prostu propolscy. To jest podstawowe kryterium. Czy ukrócenie preferencji dla wielkiego kapitału zagranicznego i rodzimej oligarchii i stawka na wsparcie średniego i małego kapitału polskiego to działanie liberalne czy socjalne - nie wiem. Ale wiem, że słuszne . I tak będziemy działać. 

 

10) Panie Jacku, przedstawię moją prośbę w formie pytania: czy mógłby pan przeczytać (ze zrozumieniem) "Dobry "zły" liberalizm" Stanisława Michalkiewicza?
pozdrawiam serdecznie,

Pucman

Mógłbym, chociaż zupełnie nie mam na to czasu.

11)  Czy potraficie być czymś więcej niż PiS 2 Proszę podać choć 3 różnice, bo ja niezbyt je widzę? Dla mnie jesteście tak samo telewizyjno/parlamentarno/sondażowo/oderwani od ziemi/nieciekawi

R.Zaleski

Po pierwsze my na poważnie chcemy Solidarnego Państwa. PiS tylko to deklarował, w praktyce zaczadzony liberalizmem wicepremier Z. Gilowskiej, działał w interesie bogatych: np. obniżał podatki bogatym o 8 pkt. Procentowych, a mniej zarabiającym o 1 pkt procentowy, znosił opodatkowanie spadków i darowizn i to bez limitu nawet od miliardowych fortun, wprowadzone wtedy ulgi na dziecko odliczane od podatku (nadpłaty) dotyczyły i dotyczą de facto ludzi o wysokich dochodach, itd. Liderzy SP, jak np. T. Cymański byli innego zdania. My dlatego nazywamy się Solidarna Polska, że tak myślimy i czujemy i będziemy działać.     Po drugie my na poważnie chcemy obrony polskich interesów narodowychw Europie. PIS był mocny we frazeologii, a w praktyce politycznej zgadzał się na degradujący naszą pozycję w Europie traktat lizboński, czy wstępnie na katastrofalny dla gospodarki i społeczeństwa pakiet klimatyczno-energetyczny. Byłem jednym z dwóch członków Komitetu Politycznego PiS, który pomimo dyscypliny graniczącej z szantażem, nie poparł tego traktatu. I Solidarna Polska nigdy nie zgodziłaby się na takie rzeczy. Po trzecie my mamy dobrego kandydata, PiS nie.                 

                                                                                                 

12) Nie macie żadnego swojego medium, olewacie internet - choćby częstotliwość postów JK(urskiego) na NE. Jak chcecie dotrzeć ze swoim przekazem, zdobyć elektorat, przez TVN24?

R.Zaleski

 

Przestaniemy olewać internet.

 

13) Ilu ludzi liczy wasz Ruch?


R.Zaleski

 

W tej chwili mamy 5 tysięcy deklaracji przystąpienia do Solidarnej Polski.

 

14) Czy (bo na razie nie widzę) i jakie formy współpracy widzicie z prawicą pozapisowską, choćby z tą publikującą tutaj?

R.Zaleski

Widzimy. Wymiana myśli i idei. Oraz zaproszenie do struktur i ewentualnie po sprawdzeniu człowieka - na listy.

15) Ordynacja Wyborcza. Czy SP ma zamiar coś zrobić w kierunku jej zmiany ? Na dziś OW obsługuje wyłącznie polityków !

contessa

Zmiany w jakim kierunku? Jeśli JOW to nic to nie da. Stopień wykluczenia wyborców z własnej reprezentacji przedstawicielskiej byłby nieporównanie wyższy niż teraz . 

16)Solidarna Polska – zgłoszenia.

Więc wygląda to mniej więcej tak: W grudniu stwierdziłem, że należy zacząć działać, a że przy okazji wracam do Polski postanowiłem zapisać się do KSP. Odnalazłem stronę a na niej napis: Zgłoś się do Klubu Solidarnej Polski! Odnalazłem odpowiedniego maila i wysłałem zgłoszenie. Mijały dni BRAK ODPOWIEDZI. W tym czasie na stronie pojawiły się nowe adresy i nowi ludzie zarządzający SP w konkretnych regionach kraju. Ponowiłem więc maila, jednego i kolejnego : otrzymałem odpowiedź. Odpowiedział P. Jaki a przesłał mój list do Pana M. Wójcika. Pan Wójcik napisał czy moge coś o sobie wiecej napisać. Napisałem to i tam to. Wysłałem, do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi, ponawiałem zapytania do pana Patryka jak i Pana Wójcika. Bez skutku.

Zostałem za przeproszeniem "olany" z tego względu, że przebywam na emigacji? Bardzo wątpliwe wydaje mi się, żeby maile zaginęły.
Kolejna historia, miała miejsce przed wczoraj.
Zamieściłem komentarz na stronie SOLIDARNE POLSKIEJ. Pierwszy komentarz nie pojawił się wcale ( dotyczył emigrantów i życia w UK ) a drugi został okrojony do 3 zdań.

W komentarzu napisałem i ponawiam pytanie: Dlaczego nie porozmawiacie z emigrantami? Zapytajcie jak tu jest, dlaczego kobiety rodzą dzieci, zapytajcie dlaczego na 5 polskich sklepów na dzielnicy tylko jeden prowadzi polak?

Popieram działania SP jednak olewatorstwo w stosunku do mojej osoby, daje do zastanowienia jakie są prawdziwe cele KSP?

mb81

Odp.Karygodne. Przekażę tego mejla Patrykowi Jakiemu. Z góry przepraszam. Po prostu partia w budowie. Nie wszystko jeszcże działa.Proszę dać nam jeszcze szansę. Partia w budowie.

 17)Czy możliwe jest aby z jednej piersi wyssać inne mleko? Kiedy brat zapisze się do Solidarnej Polski i wyrośnie z g**na?

Nathanel

Brata się ma. Brata się kocha. Ale nie wybiera się bratu przekonań. I tyle. Nic nie poradzę.Jest jak jest.

18) Jest Pan za OFE czy przeciw. Czy ZUS jedynym gwarantem emerytury? krzychu1989

Jestem za wyborem między OFE i ZUS. OFE oceniam krytycznie. 15 lat temu jako rzecznik Ruchu Odbudowy Polski protestowałem przeciw tej reformie. ROP przewidział wszystkie negatywne skutki tej reformy.

19) Ile kosztuje Polskę kołchoz o nazwie UE? Kiedy UE się rozpadnie? Kto nas zagonił do UE i pozbawił suwerenności?

michal43

Jeszcze jesteśmy na plusie, ale po wejściu w życie pakietu klimatyczno-energetycznego ekonomiczny sens naszej akcesji stanie pod znakiem zapytania. Za nowe technologie nie emitujące CO2 oraz zakup limitów zapłacimy więcej niż do tej pory netto uzyskaliśmy z UE.

20)Dzień dobry. Czy jest jakieś inne,poza siłowym, rozwiązanie kwestii PO-PSL?Bo ja innego nie widzę.

Bibrus

Jest. Rekonstrukcja prawicy i zwycięstwo w wyborach.

21)Co PJN oferuje prawicowemu wyborcy?

Łukasz

Nie jestem z PJN


22) Co z podatkiem Belki?

Łukasz

Dla drobnych ciułaczy znieść. Dla transakcji kapitałowych i giełdy zostawić.


23) Co z podatkiem liniowym?

Łukasz

De facto wprowadziła go Zyta Gilowska. 98,8% Polaków płaci tę samą stawkę.


24) Co z waszymi kadrami ? jakie macie zaplecze merytoryczne ?

Łukasz

Wszystko się w tej chwili tworzy i rośnie.

25) Co do systemu wyborczego jow ?

Łukasz

Obowiązuje do Senatu. Wystarczy.

26) PJN jak chce walczyć z bezrobociem w grupie wiekowej 24-35 lat ?
Łukasz

Nie jestem z PJN.

27) Kiedy poznamy program, kiedy odbędzie się konwencja?
crb

Kongres Założycielski Solidarnej Polski odbędzie się w sobotę 24 marca pod Warszawą. Tam zaprezentowany zostanie też zarys programu.

28)Czy Pan Kurski zwróci pieniądze wyłożone dla niego przez PiS na kampanie wyborcza?

Roman

Przysporzyłem PiSowi poprzez skuteczne kampanie wielu procent głosów i w ślad za tym milionów zł subwencji budżetowej. Szacuje, że co najmniej 100-200 razy więcej PiSowi dałem niż otrzymałem. Nie ma tematu

29) Czy poseł Kurski przeprosi wyborców za to, ze ich oszukał odchodząc z PiS -u i zachowując mandat?

Roman

Nie odszedłem z PiS tylko zostałem wyrzucony, za próbę jego naprawy a więc działanie na jego korzyść. Nie mam za co przepraszać.

30) Czy posel Kurski uważa posla Kamińskiego za łajdaka czy tez kumpla z tej samej paczki?

Roman

Znam 5 posłów Kamińskich. Ten, o którego zapewne chodzi nie jest kumplem z tej samej paczki.

31)Czy żyjemy w kondominium, a jeśli tak, to czemu działania PiS i SP na to nie wskazują?

carcajou

Określenie to przerysowuje i ośmiesza problem ale problem istnieje realnie. Polska prowadzi politykę całkowitej uległości zarówno wobec Niemiec jak i Rosji. Nordstream plus groźba zablokowania Świnoujścia, Centrum przeciw Wypędzeniom, asymetria w pozycji Polaków w Niemczech względem mniejszości niemieckiej w Polsce. Śledztwo Smoleńskie, nieuznanie ludobójstwa zbrodni katyńskiej przez Rosję, Odcięcie dostaw ropy do Możejek, fatalne umowy gazowe z Rosją, itd. Klęska.

32)Gdzie Solidarna Polska zamierza odebrać głosy PiS ? Czy wszędzie (w całym kraju? byleby uzbierać ponad prób 5 %) , czy raczej widzicie zasadność ostrej walki o wyborcę w południowej i południowo-wschodniej Polsce (gdzie statystyczny głosujący wyborca PiS stoi na wyższym statusie społeczno-ekonomicznym niż np. statystyczny wyborca PiS z województwa Kujawsko-Pomorskiego lub Warmińsko-Mazurskiego ?)

perflej

Już mówiłem, nie rywalizujemy z PiS, nie chcemy mu odbierać głosów. Będziemy wartością dodaną prawicy.

33)Jakie jest Pana zdanie na temat:

- Wspólnego posiedzenia rządu Donalda T. z rządem Izraela, czy dotarły do Pana jakieś informacje na temat poruszanych na tym spotkaniu kwestii? - Wspólnych manewrów polsko izraelskich z udziałem polskich F16?

ckhopi

Nic nie wiem na ten temat.

34) Stanu polskiej armii?

ckhopi

Katastrofalny

 

35) Niech Jacek Kurski, europoseł "Solidarnej Polski" w pierwszej kolejności odpowie sobie na pytania: co dalej z nim będzie? Jak na razie to nie widzę frajera pod którego mógłby się znowu podczepić.

panMarek

Nie szukam nikogo, pod kogo miałbym się podczepiać. Jestem samodzielnym politykiem.

36)Nie pytanie, ale propozycja. Może sprowadziłby Pan do kraju swojego kolegę z EU Nigela Farage'a i zrobił jakąś fajna dużą konferencję na temat kołchozu?

Berbeć

Na pewno na nasze zaproszenie Nigel Farage przyjedzie do Polski. Wyraził taką ochotę.

Najlepiej do parlamentu wprowadzić NF, może media by pokazały :)

Lepiej na uniwersytety i do mediów.

37) na ile paradygmat polskiej polityki w zakresie polityki zagranicznej, gospodarczej i społecznej jest kształtowany przez rząd polski, a na ile jest wymuszony przez siły zewnętrzne.

Zadziwiony

Niemcy wycofują się z ACTA - od razu z ACTA wycofuje się Polski rząd. Merkel olewa Hollanda i promuje Sarkozy'ego - to samo robi Tusk odmawiając przyjęcia wizytującego Polskę lidera sondaży w wyborach prezydenckich we Francji. Rosja nie chce tarczy antyrakietowej w Polsce - rząd robi wszystko, żeby jej nie było mimo, że wstępnie parafowana, i? - tarczy nie ma. Tak wygląda ten paradygmat.


38) Po co wybieramy w Polsce parlament, skoro służy on tylko przyklepywaniu ustaw wysmażonych przez rząd. Przecież to sejm jest ciałem ustawodawczym i posłowie powinni prowadzić działania ustawodawcze ku dobru i w interesie wyborców, a rząd powinien zgodnie z wolą parlamentu realizować ustanowione prawo. Chyba tak jest w konstytucji prawda?

Zadziwiony

Dokładnie. Potrzebna jest odnowa polskiej polityki. Dlatego powstała Solidarna Polska.

KOMENTARZE

 • Powiem WSZYSCY WON,BEZ WYJĄTKU
  Nawet jak się kilku skrzywdzi to nic, do szkód jakie oni zrobili w Polsce .A z niego wychodzi bolszewik jak się wczyta w odpowiedzi.

  Pozdraiwam
 • to ja odpowiem, czemu nie gawędzę z emigrantami
  bo płacą podatki na cudze bomby, które mogą spaść na moją głowę.
 • re
  Zabrakło pytania o koalicję z M. Jurkiem i P. Kowalem
 • @autor
  "europoseł Solidarnej Polski" - o ile dobrze pamiętam Solidarnej Polski nie było jeszcze jak odbyły się wybory do Europarlamentu.

  Na stronie Europarlamentu nadal ma Pan Prawo i Sprawiedliwość.

  To jak to jest ?
 • @autor
  aha i jeszcze jedno...

  Na wikipedii jest żę SP ma 5000 członków.
  Pan podaje że jest 5000 deklaracji.

  Coś się nie zgadza...
 • pytanie nr 16
  "Odp.Karygodne. Przekażę tego mejla Patrykowi Jakiemu. Z góry przepraszam. Po prostu partia w budowie. Nie wszystko jeszcże działa.Proszę dać nam jeszcze szansę. Partia w budowie."

  HE i tak naprawdę dalej cisza ...
  Dziękuję za odpowiedź i czekam na wiadomość od Patryka.
 • Szanowny Panie posle
  Dziekuje za udzielone odpowiedzi (watek nr.33)
  Musze jednak przyznac ze spodziewalem sie szerszego komentarza ale i ten wiele wyjasnia.
  Temat bezprecedensowego spotkania rzadow Polski i Izraela byl w mediach "podziemnych" szeroko komentowany. Podobne poruszenie wywolala kwestia uczestnictwa polskich F16 w cwiczeniach z tym panstewkiem, ktore nawet nie jest w NATO i znajduje sie dosc daleko od naszych granic. Ktos gdzies napisal ze to NATO jest w Izraelu i obawiam sie ze mial racje.
  Wszelkie kwestie dotyczace tego panstewka - dzaiaja na polskich politykow jak swiecona woda na czarta.
  Widze ze i Pan unika poruszania tego tematu, choc z punktu widzenia polityki zagranicznej jest on ISTOTNY (nie wspominam juz o restytucji mienia i pisaniu podrecznikow do historii)
  Dyskusje o kondominium rusko-germanskim ucichna kiedy odklamiemy historie Polski, ktora Zydzi nam nieustannie zaklamuja.
  Panskie stanowisko i ignorowanie tych zagadnien napewno nie sluzy interesom Polski.
  Wspomnial Pam rowniez (watek 19) na temat tzw. "pakietu klimatycznego" - ( Za nowe technologie nie emitujące CO2 oraz zakup limitów zapłacimy więcej niż do tej pory netto uzyskaliśmy z UE.)
  W tym temacie mam propozycje - prosze sie zapoznac z wplywem CO2 na srodowisko - wystarczy podstawowa wiedza z zakresu biologii - wnet przekona sie Pan ze tzw"ocieplenie klimatu" ma sie nijak do emisji co2 powodowanej ludzka dzialalnoscia. A ta nowa ECO2LOGIA to stek bzdur od a do z. Polska powinna odrzucic ten pakiet w calosci i nie wracac do tego tematu.
 • Ad.
  "Jestem stuprocentowym wolnorynkowcem w warstwie tworzenia PKB. W redystrybucji jestem, owszem, solidarnościowcem, wyznawcą społecznej nauki Kościoła, ale doprawdy jedno z drugim się nie kłóci. Vide Niemcy: bardzo silni pracodawcy, ale też bardzo silne związki, układy zbiorowe, itd. I co? Wielki sukces i wzrost gospodarki. Państwo broni reguł i pilnuje równowagi społecznych partnerów."

  To jaki wzrost gospodarczy mają Niemcy (wolnorynkowe???) - silni pracodawcy, państwo broniące reguł i równowagi społecznej? 6%? 10%? Ja słyszałem o 0,75%.
  Bardzo Pana proszę o przeznaczenie 2h i przeczytanie "Dobry "zły" liberalizm" S. Michalkiewicza. Może Pan zrozumie, że nie ma trzeciej drogi i albo jest się za wolnym rynkiem, albo przeciw.

  Pan chce zwiększać wzrost gospodarczy poprzez "opodatkowanie podatkiem obrotowym hipermarketów". Proszę się zastanowić nad skutkami, a potem jeszcze raz i następny...
 • @ Autor
  Dziękuję za odpowiedzi. Ma Pan plusa. Jest Pan pierwszym politykiem parlamentarnym, który raczył normalnie porozmawiać z blogerami NE.To już jakaś różnica.

  Co nie znaczy, że się zgadzam z SP, np. w sprawie Gilowskiej.

  Pozdrawiam
 • A GDZIE ODPOWIEDZI NA MOJE PYTANIA???!!!!
  Doprowadził do wyeliminowania obecnych PJN-owców , bo byli za mało radykalni i mieli zbyt duży wpływ na osłabionego tragedią prezesa - tu cel dla mnie jest jasny.
  Ale dlaczego doprowadził do oderwania grupy ziobrystów od PiS -u?
  Czy tylko dlatego, że lubi sterować szefem, a skoro szef się już nie dawał sterować, to trzeba było wymyślić nowego?
  Co ma z tych wszystkich jego gierek Polska?
  I czy nie chodzi mu w rzeczywistości o to, co i jego bratu - aby politycy reprezentujący idee mniej lub bardziej takie jak PiS - nigdy nie doszli już do władzy?
  nadużycie link skomentuj usuń
  grazss 25.02.2012 11:33:41
 • autor
  Przeczytałem z zaciekawieniem, ale bez nadmiernych oczekiwań. I jak się okazało słusznie :( Bo nie ma ani chęci ani woli do upodmiotowienia społeczeństwa i przywrócenia mu praw suwerena. Jest to więc w gruncie rzeczy działanie na rzecz utrzymania POzornej demokracji. By za wszelką cenę utrzymać się w siodle.
  Unikanie zaś określenia się w kwestii uczestnictwa Polski w kolejnych awanturach USmańsko-Izraelskich jest dla mnie gwarancją kontynuacji tych działań. Czasem mam wrażenie że nasz parlament jest najniższą izbą Knestetu :(
 • @grazss 10:41:15
  To biorą na siebie. Wycinając wstawki nie na temat (nie będące pytaniami) i wysyłając pytania niechcący "zredukowałem" Pańskie pytanie.
 • Jacku Kurski
  Ty jesteś zdrajca PISu i niczego już nie musisz wyjaśniać. Do widzenia.
 • SP razem z PJN i Jurkiem ma szanse na ponad 3 lub 5 % głosów w wyborach
  Jeśli przeprosi za długie popieranie wawelskiego obecnie wladcy POPiSowo gebelsowskich kregów podejrzeń i ziobrohaków na koalicjantów przeszkadzajacych naszości wojny z Irakiem i oddanie władzy bliźniaków Tuskowi zgodnie z żądaniem Abrahama Foxmana (były prezes nowojorskich "Żydów") zamiast realizować obiecane elektoratowi i koalicjantom reformy szczególnie prokurqtury i sądownictwa to trudno liczyć na większe suykcesy nadpalikoteria i POPiSem wybranych aktualnie u żłobu gdzie jest Bóg.
 • @liberalkonserwatywny 09:02:59
  Dokładnie tak:
  WSZYSCY WON, BEZ ŻADNEGO WYJĄTKU

  Nawet jak się kilku skrzywdzi to nic, do szkód jakie oni zrobili w Polsce . Szczęść Boże
 • @Łażący Łazarz 10:07:08
  Niech Pan europoseł Jacek Kurski odpowie, ile czasu mu trzeba by dostosować swoje obyczaje poselskie do standardów krajów demokratycznych, np. UK, które realizuje np. Pan Nigel Farage.
  Tam standardem jest, że poseł odpowiada na mail'e obywateli, najczęściej w formie automatycznych podziękowań, a ważniejszych sprawach przez asystentów lub osobiście.
  To jak się zachowują pod tym względem polscy posłowie i Pan Kurski z nimi, świadczy o arogancji wyrosłej z komunizmu i niskiej kultury tych ludzi.
 • Panie Kurski ( to samo może Pan przekazać Ziobrze !!!)
  Dlaczego nigdy Pan się nie odezwał, nie skontaktował ze mną - kilka razy kontaktowałem się z Pańskim biurem poselskim w Gdańsku i proponowałem, że pomogę dosłownie w kompromitowaniu gdańskiej PO i w ogóle PO ? Bał sie Pan, że Panu korona z głowy spadnie!
  Podabała mnie się nazwa "PIS", ale okazuje się, że to tylko nazwa.
  Dlatego pytam, co Pan na to:
  Dla narodu dzisiaj partie
  Są naprawdę nic nie warte!
  Z komunizmu te wyrosłe:
  S- L- D, P- S- L – obie!!!
  Ani te z Solidarności,
  Co prowadzą mnie do mdłości
  Gdy się czyta ich lub słucha
  To aż więdną oba ucha
  Krótko mówiąc PIS i PO
  To wstyd dla narodu i zło!!!
  ---
  Dziś najgłupszy nawet ciołek
  Gdy zdobędzie jakiś stołek,
  To drze mordę w niebogłosy
  Że ci drudzy to są osły,
  Co się pchają do koryta
  Aby nażreć się do syta!
  Stąd bez przerwy są afery,
  A ich przecież od cholery!
  A on jeden jest wyjątkiem
  Nie kąpano go we wrzątku!
  On popiera tylko prawa!
  Owszem także lubi brawa
  I legalne przywileje
  No bo przecież dają wiele!
  Dla biedaków zaś nagrodą
  Jest, gdy pracę dostać mogą
  I to dla nich już jest wszystko,
  A on chce mieć stanowisko
  Dobrze płatne i bez pracy
  Z piersią pełną do odznaczeń
  Tak jak senatora, posła,
  By mu pensja stale rosła,
  By się z nikim już nie liczył!
  Więc ze swej obory ryczy
  Głośniej niż to do tej pory:
  Idź wyborco na wybory !
  To twój święty obowiązek!
  ---
  NIE ! Nie mamy się, co łudzić,
  Nikt nam pomóc już nie musi!
  Im ustawa gwarantuje,
  Że tak żyją jak nadludzie…
  Gdańsk 6.11.2009 Franciszek Krzysiak
  Dysydent za komuny i dziś.
 • Czemu nie odpowiedział na temat bezrobocia
  To go kompromituje, tyle w temacie
 • MOŻE JUŻ STARCZY
  Wg.mnie pan poseł jest krętaczem jak rowniez jego koledzy inni kretacze.
  Albo jest za wolnaścią, wolnym rynkiem , albo chce narzucac innym swoj sposób myslenia.
  Tu cały czas chodzi o utrzymanie wadzy. Wadza nad ciemnym ludem jest najwazniejsza. Ale mam nadzieję, że coraz wiecej ludzi to dostrzega i takim jak pan poseł i jego kolesie da w końcu czerwona kartkę.
 • Powiem więcej
  Po-smoleńska akcja wymierzona w PIS a dokładniej w prezesa Kaczyńskiego, który nie wsiadł do katyńskiego samolotu nosiła znamiona przygotowanej zawczasu a więc można sądzić, że wszyscy, którzy w niej uczestniczyli są aktualną agenturą tajnych służb lub też tych rozwiązanych przez p. Maciarewicza. Aktywny udział w tym przedsięwzięciu świadczy jak najgorzej o p. Kurskim. Moment który wybrał na swoje odejście świadczy o nim jak najgorzej.
  Szczęść Boże Waszystkim
 • @fiore11 10:24:04
  Proszę zatem o receptę, na uciekanie zachodnich firm z kapitałem wypracowywanym przez Polaków za granicę. Chciałbym się spytać, czy szanowny Pan prowadzi własną firmę. Jeśli tak to musi wiedzieć, jak prosto po osiągnięciu określonego poziomu interesów generować zyski tam gdzie się chce. Tym sposobem z Polski wycieka podobno ( wg. prof. Żyżyńskiego o ile pamiętam) ok 100mld. usd rocznie, w tym ok 50mld nielegalnie.
  Proszę o podanie sposobu na wygenerowanie takich sum na potrzeby polskiej gospodarki.
  Na marginesie chciałbym dodać, że zyski te generowane są głównie w bankach i sieciach handlowych, gdzie nie ma praktycznie żadnego wkładu nowoczesnych technologii rozwijających polską gospodarkę.
  Kapitał ma narodowość szanowny Panie!
 • Jacek Kurski
  Pan poseł z niejednej partii chleb jadł. PC, ROP,ZCHN,PiS, nie wiem czy to wszystko.
 • @panMarek 11:22:03
  Zgodnie z tą logiką można powiedzieć, że PiS to zdrajcy AWS-u.
 • Lud
  Oczywiście, że lud jest ciemny i sam Kurski to powiedział publicznie, ale przy innej okazji - jest dostępny na youtube wywiad Kurskiego dla UPR w 2008, w którym twierdził, że on jest za wolnym rynkiem itd., ale naród jeszcze na to za głupi to będzie głosił lewackie dyrdymały.
 • @35stan 12:53:05
  Dokładnie. To jakieś żarty. Na zachodzie wysyłając CV, zawsze dostaniemy odpowiedz zwrotną. Jest marzec a ja od 2 miesiecy nie otrzymalem odpowiedzi od Pana Patryka jak i Pana Wojcika.
  Pan Jacek Kurski przekazał informacje Panu Patrykowi ( niby) jednak w dalszym ciągu nikt nie odpisał.

  Pozdrawiam i wydaje mi się, że nie jestem jedyną osobą z takim problemem.
 • ad pkt 2) - nieprawda, w zasadzie kłamstwo
  :
  "przywrócenie opodatkowania spadków( dziś bez limitu!) o wartości powyżej np. kwoty 4 mln z"

  Powyższe zdanie jest nieprawdziwe. Spadki są w tym kraju opodatkowane od 2006 roku, a więc w czasie kiedy liczyliśmy na obniżki podatków i likwidację niektórych.

  Wtedy wprowadzono 20% podatek od spadków, jeżeli sprzeda się spadek w ciągu 5 lat od daty otrzymania. W ten sposób ktoś kogo nie stać na utrzymanie spadku (względu finansowe, zdrowotne, logistyczne) musi go szybko sprzedać. Tak pewnie poczyni znaczna część zainteresowanych. Wtedy muszą oddać temu państwu 20%.

  W ten sposób dorobek pokoleń wypracowany w trudnych czasach zaborów, PRL i 3.RP jest rozkradany przez państwo.
 • niecierpliwość
  Dorabia Jacek ideologię do nielojalności... Bez "starego" byliście nikim i tak pozostanie. Nie mogliście z Ziobrą "starego" usunąć, a sam nie chciał odejść to zrobiliście secesję. Z Ziobrą utoniesz- to gaduła demagog i ma ....niemedialne nazwisko,
 • @zadziwiony 14:00:50
  Prowadzę własną działalność i wiem z czym to się je. Nie rozumiem stwierdzenia "jak prosto generować zyski tam gdzie się chce".

  Otóż nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że kapitał ma narodowość. Można mówić o narodowości kapitalistów, ale nie kapitału. Jeśli Polak ma piec do pieczenia chleba i sprzeda go Holendrowi, to ten piec zmienia jakieś swoje właściwości? On zmienia właściciela w wyniku dobrowolnej wymiany obu stron. I każdy na tym zyskuje.

  Dla wielu ludzi uważających, że kapitał ma narodowość kolejnym oczywistym krokiem jest ingerowanie Państwa Narodowego w gospodarkę w celu pomnażania tego kapitału narodowego. Idea sama w sobie szczytna, ale gdyby ją można było zrealizować to najwydajniejszym ustrojem byłaby dyktatura prosocjalistyczna, a Unia miałaby 10%-owy wzrost gosp.

  Receptą zaś jest wprowadzenie za mordę liberalizmu ale PRAWDZIWEGO. Polecam "Dobry "zły" liberalizm" Michalkiewicza.
 • Czy pan Kurski różni się politycznie od Tuska?
  Uważam, że się nie różni. Zarówno jeden, jak i drugi mówią dokładnie to, co chce usłyszeć potencjalny wyborca. Obydwaj są lawirantami i populistami najwyższej klasy. A oto dowód: pan Kurski chce budować jednocześnie: kapitalizm i solidarną Polskę - w skrócie: solidarny kapitalizm (ha, ha). Na czym to ma polegać? Ano na tym, że temu, który wypracowuje jakiś kapitał, zabiera mu się go w dużej części, a następnie rozdaje nierobom i cwaniakom - czyli państwo, jako Janosik. Ale jak ma w ten sposób powstać kapitalizm, skoro nie da się odłożyć kapitału?... oto jest pytanie (pan Kurski na pewno zna odpowiedź)
  Pan Kurski mieni się prawicowcem. Czy prawicowiec traktuje ludzi, jak małe dzieci, którym potrzeba ńańki? Nie traktuje - ma szacunek do ludzi i ufa w ich odpowiedzialność za własne i rodziny - życie Czy, gdyby panu Kurskiemu państwo nie odbierało olbrzymiej części jego dochodu, to on nie wiedziałby co z nim zrobić? Na pewno by wiedział. To dlaczego planuje dla nas następne, zamordystyczne, państwo, które niczym nie będzie się różniło od obecnego. Bo nie słyszałem, aby był za likwidacją przymusu ubezpieczeń. No to jaka to prawica? To pożałowania godne brednie policzone na to, że trafi się na frajerów. I tu jest pies pogrzebany, bo frajerów ci u nas dostatek (wystarczy poczytać komentarze na różnych forach).
  Albo to: odłączają się od PiS i będąc programowo zgodnymi w 90 procentach z PiS-em, nie chcą zabierać mu elektoratu. Czy można wygadywać większe bzdury?
  Mówi się, że starsi są przesiąknięci komuną i tylko młodzi mogą coś zmienić. Otóż śmiem w to wątpić. Radzę mniej telewizji i internetu, a więcej realnego życia. Wyjdźmy na spacer się przewietrzyć.
 • @Jacek Kurski
  "A o relacji z Izraelem naszego rządu - poza kretyńską, nierealną deklaracją rządu o rozwiązaniu kwestii roszczeń reprywatyzacyjnych - nic nie potrafię powiedzieć. "

  A szkoda, ale widać jak silny ma Pan instynkt samozachowawczy, są tematy TABU prawda o których się milczy, z których się wykręca? Ano to jeden z nich. Boi się Pan ich jak ognia i pytań o swojego koszernego Brata na dworze Michnika, bo to jakiś fenomen. My tak podzielonych rodzin nie mamy, ale zaraz zaraz, czy to aż takie różnice są?

  I kwestie związane z Bliskim Wschodem, judaiką, Izraelem chyba Pana bardzo łączą ze środowiskiem PiS i Bratem. Tu jesteście prawie zgodni - służyć Izraelowi, strategicznemu sojusznikowi Polski, bo niby to coś "da" w relacjach z USA. Da nam, ale nowe kłopoty, nowe zdrady, nowe wojny w osamotnieniu, nowy ład powojenny w kolejnej niewoli-okupacji, już dość Piastowie nawarzyli piwa sprowadzając dziwnych ludków i nie chodzi tylko o Krzyżaków. Ciemny lud już nie kupi takich gadek.

  Stan armii katastrofalny, ale lataniu, misji, uzgodnieniach co do F-16 na Bliskim Wschodzie nic Pan nie wie? O uzbrojeniu myśliwców prawie wyłącznie w bomby do żelbetu (sowiety mają takie czołgi teraz?) też Pan nic nie wie? Czy Pan podziela poglądy swojego żydowskich korzeni kolegi partyjnego, niejakiego Ludwika Dorna niesławnej pamięci już z PiS co do Iranu? Ilu macie jeszcze żydów i masonów w Solidarnej Polsce? Tyle co inni? Mniej, więcej? Nie wolno spytać? Niegrzeczne pytanko?

  http://www.konserwatyzm.pl/artykul/2373/dorn-za-prewencyjnym-uderzeniem-na-iran

  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/365520,dorn-za-prewencyjnym-uderzeniem-na-iran.html

  http://wpolityce.pl/artykuly/17637-polska-powinna-wyslac-jasny-sygnal-ze-jest-za-jak-najszybszym-prewencyjnym-uderzeniem-na-iran

  Sam Ludwig Dorn obniży wam poparcie do standardowego między 1-3% Takich genialnych polityków radzę nie skupiać. PiS też cierpiał przez jego głupie wypowiedzi, które nabierały drugiego, trzeciego życia całe lata po tym i rzutowały na wyniki wyborcze. Chcecie być partią prożydowską, proizraelską i jednocześnie patriotyczną, katolicką, narodową? CIEMNY LUD TEGO NIE KUPI!!! To dysonans.

  Nie przekonacie Polaków do siebie skoro PiS tego nie dokonał przed rozłamami za dobrych czasów. Do rozłamowców jest naturalna nieufność, po co wspierać kolejny PJN? Nie wierzę już w PiS, ale mając wybór zagłosuję na nich, nie na was. Mając lepszy wybór zagłosuję na autentyczny ruch obywatelski o jakim dyskutujemy od roku na NE.

  Chcecie zyskać poparcie kół syjonistycznych, nwo, miratworców z USA, może i zyskacie na gruzach wykańczanego jeszcze przed Smoleńskiem PiS... ale nie zyskacie tak zaufania, poparcia milionów Polaków. To co napisał Dorn wg mnie jest zdradą Polski, podpada pod podżeganie wojenne, absolutnie skandaliczne, nie na miejscu!

  Prędzej słońce zgaśnie niż zagłosuję na partię w której są tacy jak Dorn. Jak mogliście opuścić Jarosława Kaczyńskiego, to nie jest Honorowy zwrot w polityce po Smoleńsku. Zaskoczyło mnie to. Sądziłem że jesteście trzonem PiS, a daliście się tam ograć. Czy rolą rozłamów w PiS było nakręcać PO, wzmacniać ich kadrami? Tak się nie robi, straciliście wiarygodność wraz z tymi z PJN, wcześniej grupa Ujazdowskiego, Marka Jurka. Trzeba było zmieniać PiS od środka małymi kroczkami i pozbyć się m.in Lipińskiego, to jest kret nr1 w PiS z tych jawnych.

  PiS to Jarosław Kaczyński, nawet gdyby był sam i sama młodzież (byle nie Hofman z SLD bardziej), to dostaną między 25, a 30% póki żyje życiem politycznym. Wrócicie prędzej czy później do PiS, czy do jakiegoś nowego szyldu z PiS w fundamencie. To moje proroctwo, ale ufać nie będziemy już wam WSZYSTKIM. Dosyć tego. Pora naprawdę na nową politykę i tu na NE zacznie się ten etap. Bez was.

  Aha. Ziobro nie będzie prezydentem, w drugiej turze przegra z Palikotem czy kimkolwiek kogo wystawią. Z naszej strony mam nadzieję wystartuje Romuald Szeremietiew. Gdybyście Go (jeżeli wystartuje) poparli... to pojawiłaby się jakaś przestrzeń wspólna, ale żeby to zrobić trzeba wreszcie wyrosnąć z krótkich spodenek. Byli pisowcy nie zbudują prawicy, ruchu konserwatywnego, patriotycznego. To każdy wie, nie ufają wam ci, którymi pogardzaliście przez te wszystkie lata po okrągłym stolcu. Ja pisowiec nie ufam już pisowcom. Wszystko to gówno oprócz moczu.
 • @pomidorowa 10:20:12
  Oj pomidorowa, tochę wyrozumienia i racjonalności wykaż.
  "Partia w budowie" nie może mieć członków, lecz póki co "tylko sympatyków" - ilu stanie się członkami po 24.3. dopiero się okaże :)
 • Słuchaj głosu
  Jakim cudem taka osobistość ma sposobność pisać na portalu podającym sie za anty szopka ? Dlaczego kurski nie ma bana jeszcze przed możliwością zarejstrowania sie ? Co to za strona ? Wstyd i chańba.

  Szkoda mi czasu na czyatanie tych bzdetów, czemu szmaciażu sie nie odniosłeś z mównicy mimo że miałeś wiele okazji do zjawiska judeopoloni gdzie Polak jest sługą a zyd panem ? Co ma miejsce, celowe wyludnianie z kraju Polaków robiąc miejsce pejsom co sie w izraelu uczą Polskiego języka by móc wydawać zrozumiałe polecenia dla goim.

  Gdzie jest twoje słowo o żydowskiej lichwie toczącej Polske i cały świat w imie nowego porządku świata i pieniądzom produkowanym bez pokrycia za które my musimy zapierdalać że pot po dupie spływa i huj z tego mamy?
  gdzie ? szmato ile razy byłeś w tvn na żywo i ani słowem żeś sie nie zająkną na temat żydowskiej okupacji Polski.

  Rządam natychmiastowego sprawdzenia urzędników państwowych pod względem pochodzenia etnicznego.
  Jakim cudem może rządzić mniejszość etniczna nad blisko 40 milionowym krajem ?
  Takim- że ty jak i tobie podobni sie nie zająkneli na ten temat, w ścierwo mediach masowego urabiania świadomości, mimo wielokrotnych wystepów na żywo.
  Protokoły mędrców syjonu wam za plan a talmud za religie, dzieci szatana.
  Ile lat jesteś w polityce i ile miałeś okazji do mówienia prawdy ???
  kiedy dosadnie ją powiedziałeś by najprostsze osły zrozumiały ???
  kiedy ???
  to teraz wypierdalaj zdrajco, masz gałąz zarezerwowaną../....
 • @mb81 10:22:17
  wszystko zależy od lokalnych koordynatorów, jedni są bystrzy i mają wszystko już poukładane, inni jeszcze nie za bardzo :(.

  Jak jesteś z Warszawy lub okolic, moge slłużyć kontaktami :)
 • @Mirek-S 18:27:09
  Czy rzeczywiscie? Nie chce byc adwokatem Jacka, ale chocby w sprawie Tragedii Smolenskiej, czy Donald i Jacek zajmuja takie same stanowisko?
 • @jaDOCENT 20:14:33
  Gdzie ja powiedziałem, że zajmują takie same stanowiska? Powiedziałem, że to takie same zwierzęta polityczne.
 • @Prezydent 19:49:59
  Znam Jacka od 1987 roku i mam wiele uwag krytycznych pod jego adresem, ale dotyczacych jego konkretnych dzialan czy wypowiedzi. Natomiast to co mamy w POlsce jest wynikiem wyboru tego Narodu, a nie dzialalnoscia czy "pochodzeniem" Jacka Kurskiego. A przeciez nie kto inny
  jak wlasnie m.in. on przeciwstawia sie tej sytuacji. Potwierdzeniem postawy
  jaka zajmuje jest to, co spotyka go ze strony POlskich mediow, a Ty stajesz za nimi wylewajac takze swoje chamskie pomyje na jego glowe. Rob tak dalej a na naszej scenie politycznej zostanie PO, SLD, RP itd.
  Takze wielokrotnie staralem sie z nim spotkac, jednak ze wzgledu na to, ze tak wiele czasu poswieca na dzialalnosc kosztem swojej rodziny i wypoczynku, nie bylo to mozliwe.
 • @Mirek-S 21:10:56
  A to ze inaczej glosuja w sejmie, to tylko po to by zachowac pozory, nieprawdaz?
 • @pomidorowa
  A to moje zdanie na temat jasnie oswieconych POlakow!!!!

  http://www.youtube.com/watch?v=5-Y2usHu0es

  I dodam, ze nie jest moja intencja obrazanie nikogo, ale z troski o POlakow, staram sie im to jedynie uswiadomic.
 • @Mirek-S 18:27:09
  A Margaret Thatcher zniosła przymus ubezpieczeń? Nie. To może Ronald Reagan? Też nie. A może znieśli podatek dochodowy? Nie. To w takim razie byli prawicowcami czy nie? Używanie kwestii przymusu ubezpieczeń do ustalania kto jest prawicą, a kto nie pachnie mi korwinizmem. Wg tej logiki prawica praktycznie nie istnieje. Orban czy Klaus też nie są prawicowcami. Prawica to tylko Korwin i Ron Paul. Reszta świata to lewica, albo nie wiadomo co.
 • @jaDOCENT 21:44:13
  Napisałem, że obaj są populistami i lawirantami. Ale są oczywiście w różnych obozach politycznych. Czasami im nie po drodze. Jednak w EURO-SYF wepchali nas solidarnie.
 • @vice wersal 22:06:38
  Ja uważam, że prawicowcy, to ludzie godni. Jeżeli ktoś mnie rabuje dla mojego dobra, to może być tylko wrednym socjalistą.
 • @Mirek-S 22:38:31
  Euro-syf jest taki, na jaki dobrowolnie przystajemy. I to zasadniczo rozni tych dwoch.
 • @jaDOCENT 22:49:59
  Nic nie różni, bo obaj w ten syf wpychali (mowa o PiS i PO).
 • @Mirek-S 23:47:33
  PiS stawiał i stawia warunki, a czy PO też? Można jeynie dyskutować czy należycie to robiono a nie stawiać znaku równości!!!!
 • Panie Kurski nawet pana lubiłam
  podobały mi się pana wypowiedzi ale zrobie przy wyborach to co pan oleję pana tak jak pan to zrobił ze swoimi wyborcami ,ale ma pan jeszcze szansę naprawić błąd ,jeśli się pan zdecyduje to zapraszam.http://forum.niedajmysie.com.pl/index.php
 • @Prezydent 19:49:59
  Barwo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Lepiej bym tego nie napisał :)

  BRAWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  takiego nam potrzeba podejścia do sprawy
 • @jaDOCENT 21:39:36
  Nie broń zdrajcy i kłamcy. Chyba że coś masz z tego, hehehee
 • Pan Michalkiewicz już Pana przejrzał Panie Kurski
  Jest Pan socjalistą i niech Pan nie robi ludziom wody z mózgu.
  My znamy Pana sztuczki.

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=me2l6uhz5Vs
 • @Natura 09:19:58
  Mam tyle, że do końca nie zostaliśmy zdominowani przez PO i SLD!! A wam wydatnie zależy na tym by to jednak zmienić na tyle, aby PiS i SP zostali całkowicie wyeliminowani ze sceny politycznej. Napisałem wcześniej, że mam wiele zarzutów pod adresem Jacka, ale dodam, że "gdybyśmy mieli dwóch takich Kurskich to byśmy tę batalię z Tuskiem wygrali". Zróbmy wszystko by tacy ludzie jak Kurski, Kaczyński, Cymański, Ziobro, Kępa itd. itd. zaczęli dominować na scenie politycznej a nie dostarczajmy argumentów stronie przeciwnej. Bo może i niedostatecznie energicznych prawicowców powinniśmy wspierać, bo jedynie takich mamy. A wam wydatnie zależy na tym by ich zdyskredytować nie tylko wobec PO, ale także w oczach tych, którzy tu zaglądają choćby przypadkiem. Smierdzi od was agenturą i nic więcej!!!!!
 • @rerak 03:07:00
  Nie chcę bronić SP, ale oni nie zdradzili PiS tak jak to uczyniła PJN. Oni zostali wykluczeni. Ale mniejsza o to. W całej tej nagonce na prawicę, jedynie Pański głos wydaje się być rozsądny. I dlatego powinniśmy zrobić wszystko aby PiS i SP zdominowały POlską scenę polityczną, a dopiero wówczas będzie można przeprowadzić weryfikację jej kadr!!!!!
 • @jaDOCENT 09:53:58
  Czym sie różni PiS od PO i te inne koterie partyjne.
  Trzeba byc naprawde slepym, zeby nie widziec , że tu cały czas chodzi o utrzymanie władzy nad ciemnym ludem. okradniem tego ludu przez podatki, spychaniem tego ludu do pozycji bezmyslnego gowna i robieniem z tego ludu bezmyslnego gowna.
  Pan i panu podobni niczym sie nie roznicie od tej bady złodziei, zostaliscie odsunieci na drugi tor, a w momencie gdyby nie daj Bóg udało wam sie dojsc do wadzy to niczym ,powtarzam niczym nie roznilibyscie sie od obecnej bandy czworga.
 • @towarzysz 10:44:54
  Kundlem to może Pan jest. Ja nie zostałem odsunięty, bo otrzymywałem różne propozycje. Jednak świadomość, że większość Polaków to kundle i będą mną pomiatać, nie pozwoliła mi na podjęcie tych propozycji. Także nie jest mi obojętne to co się dzieje, bo przecież jestem obecny m.in. tu. A te swoje rzygowiny niech Pan zachowa dla siebie!!!
 • A tyle z tego waszego chamskiego szczekania!!
  To, że każdy może te wasze plwociny stąd ściągnąć by przerzucić na inny portal i pokazać jaka to piękna ta prawica!!! No to piękną robotę zrobiliście!!
  Gratuluję!!!!!!!!!!!!!!
 • @liberalkonserwatywny 09:02:59
  WSZYSCY WON !

  Dokładnie tak.
  Rozstawili się jak zwykle: jeden brat na "prawicy, drugi w GW.
  Srali Polakom na głowę przez dziesięciolecia.
  Wystarczy.
 • @Ptasznik z Trotylu 15:11:08
  Ptaszniku, chociaż Ty nie kalaj własnego gniazda. Bywałem w domu u Kurskich i znam dokładnie ich dramat. Matkę znam od 1980 roku a potem poznałem i Jacka i Jarka. Błagali mnie o to bym porozmawiał z Jarkiem, no ale cóż, jest przecież dorosłym. A stosowanie odpowiedzialności zbiorowej choćby nie przystoi wierzącemu, a przecież to najzwyklejsze draństwo.
 • @rerak 16:24:42
  Mozna lupic prawice czy Kurskiego. Mozna srac na podatki i regulacje prawne a ostatecznie Tusk i PO nam uswiadomia, gdzie nasze miejsce.
  I chyba na tym tak bardzo wam zalezy!!!
 • @rerak 16:59:16
  Ale czy to wszystko zrobil Kurski? Mam tez mu za zle, ze w Stanie Wojennym byl Walesista, ze w dwa dni po bombie pod Komitetem Miejskim w Gdynii 100 m od mojego domu wykrzykiwal z mojego balkonu, gdy w dole az roilo sie od ZOMO-li a u mnie w mieszkaniu studio podziemne i sterty ksiazek i bibuly. Ale nigdy by mi nie przyszlo do glowy, by obciazac go wina za obecna sytuacje w POlsce. A to przeciez on gdy ostrzej publicznie zareagowal, to starcil samochod. Czy jeszcze wiecej potrzeba argumentow!!!!
 • @rerak 16:59:16
  I dodam jeszcze. To nie POlska zostala skasowana, bo to POlacy sami dokonali takiego wyboru!!! Nie zdejmujcie odpowiedzialnosci z POlakow przenoszac ja na tych politykow, ktorzy z mniejszym czy wiekszym zaangazowaniem walcza o jej suwerennosc. Jawicie sie tu niczym banda frustratow przenoszac wlasna nierealizowalnosc na innych. Ja tez nie jestem swiety, ale zrobilem kilka filmikow z ktorych jeden ma juz ponad 27tys. wejsc. Zrobcie chociaz to, by te filmiki podwoily ilosc wejsc a sytuacja wydatnie sie poprawi. Jest wiele roznych innych filmow na youtube, ktore POlacy natychmiast powinni zobaczyc. Tym sie zajmijcie a nie oslabiajcie i tak juz slabej prawej strony POlski!!!!
 • @jaDOCENT 11:00:01
  Ani razu nie nazwalem nikogo kundlem, ani nie porownywał do Bogu ducha winnych zwierzat.
  "Ja nie zostałem odsunięty, bo otrzymywałem różne propozycje. Jednak świadomość, że większość Polaków to kundle i będą mną pomiatać, nie pozwoliła mi na podjęcie tych propozycji"

  I widzisz pan my Polacy ciemny lud to kundle, i tylko tacy jak J. Kurski i reszta POPISSLDZSLRP. INNE DZIADOSTWO NAZYWAJACE SIE PARTIE są jedynymi wybranymi zeby rządzic tym ciemnym ludem, gnębiąc go i okradając w imię soclaistcznego panstwa bezprawia i złdziejstwa.
  O take POLSKIE pan walczyłes. Chyba nie.
  I błagam nie mow pan takich dyrdymałów jaki to Jacus biedny bo samochod stracił i morde darł jak wokól bylo pełno ZOMO.Kupa moich kumpli, woziła bibułe narażała siebie i rodziny na komusze szykany i tym ludziom nie chodziło o stołki tylko chcieli żyć w wolnym normalnym kraju. Co Jacus Kurski i jemu podobni dobrego zrobili jak doszli do tej wadzy, wg. mnie wielkie gowno
  I co dlatego ma byc tym wybranym, przeznaczonym do dalszego okradania ludzi ktorzy tworza cos dobrego dla siebie dla państwa.
  Ja chcę panstwa wolnego, szanujacego wałsność prywatną, panstwa sprawiedliwego. Panstwaw ktorym ja jako zwykly obywatel mam prawo powiedziec nie niezgadzam sie z taka czy siaka polityką, chce panstwa gdzie ja i mnie podobni mamy wplyw nartychmaistowy na naszych reprezentantow pełniących funkcje publiczne słuzace dobru ludzi ktorzy ich wybrali.
  Chce panstwa w ktorym to ja bede decydował o swoim losie a nie jakis p. Kurski , Tusk czy inny pana koleżka.

  Myśle ze pan tez tego chce, ale ja nie zgadzam sie na ten ustrój i tych ludzi , na tę Bandę czworga jak mowi JKM.
 • @rerak 19:55:34
  Z tym sie zgadzam, bo Jacek byl taki zawsze. Ale jezeli bedzie dalej walczyl po prawej stronie, to jestem w stanie o tym nie pamietac. Ot co.
 • @rerak 20:28:11
  Sa tu:
  http://www.youtube.com/watch?v=CM3wjMrHrho
  http://www.youtube.com/watch?v=b7nxt30THvc
  http://www.youtube.com/watch?v=Pja50uzhtbg
  http://www.youtube.com/watch?v=TW13TruuaNE
  http://www.youtube.com/watch?v=5-Y2usHu0es
 • I polecam tez inne filmy
  http://www.youtube.com/watch?v=WWT5IP5x8Rs
  http://www.youtube.com/watch?v=JjhjeH17_mI
  http://www.youtube.com/watch?v=Hz_MBfjFyMs
 • I jeszcze jeden film
  http://www.youtube.com/watch?v=ealG_CH-vnU
  http://www.youtube.com/watch?v=BGOLDzIp4DA
  http://www.youtube.com/watch?v=5iZ2KKE4KBw
 • @rerak 21:03:03
  Nie sadze by Klaudiusz mal cokolwiek przeciwko temu. Ja jestem niejako czescia TVG-9, bo zakupilem mu kamere, no i bylem pomyslodawca tych filmikow. Z filmikami moze Pan robic wszystko, byle nie cenzurowac, tzn cokolwiek wycinac.
  Pozdrawiam.
 • @rerak 20:07:22
  Panie rerak napisał pan :

  "tyle panie towarzysz że takiego państwa nigdy w przeszłości nie było , nie ma dziś i nie będzie nigdy w przyszłości.. w/g Pańskiej koncepcji kazdy człowiek musiałby byc państwo a w polsce tego jeszcze nie ma... jak narazie w Polsce doczekaliśmy się że dwoje ludzi to może byc "pańswtwo"

  A ja napisałem tak:
  Panstwa w ktorym ja jako zwykly obywatel mam prawo powiedziec nie niezgadzam sie z taka czy siaka polityką, chce panstwa gdzie ja i mnie podobni mamy wplyw natychmaistowy na naszych reprezentantow pełniących funkcje publiczne słuzace dobru ludzi ktorzy ich wybrali.

  Ja pisze o reprezentantach, o ograniczeniu władzy rzadowej.
  A wy panowie dalej chcecie tworzyc kolejne koterie.
  Kolejne rzady sterujace ciemnym ludem, bo nie potraficie spojrzec dalej i szerzej, nic was nie przekona tylko powtorka zhistorii. i dalej bedziecie zebrac o jałmuzne w postaci gownianej emrytury, drozyzny, braku sprawiedliwosci itd. itp. WY dalej chcecie panstwa opiekunczego, mowiacego wam co macie robic jakbyscie wlasnego rozumu nie mieli.
  Ja czegos takiego nie chcę i tak jest to duzy sukces ze mozemu to pisac tu na NE i innych blogach ale to stworzył wlasnie po czesci wolny rynek ktory negujecie, a ktory juz probuje sie blokowac i kontrolowac mam na mysli internet i przerozne blogi blogeczki wystepujace na nim
  A robia to rzady i koterie które je korumpują.
  A ja po prostu czegos takiego nie chce.
 • @towarzysz 21:16:40
  Zapomnialem dodac ze JKM też tego nie chce.
 • @rerak 21:06:02
  mozna co jakis czas przeciez zmieniac filmy
 • @rerak 22:06:02
  Panie rearak,
  wychodzi na to ze mamy wiele wspolnych punktow widzenia, jedynym dysonsonansem jest osoba p. Kurskiego.
  Uwazam w wiekszoosci przypadkow wszyscy nasi politycyu tom jest jedan wielka bandav nieudacznikow, chorych na wadze. Wlasnie ci ludzie beda robic wszystko zeby takich jak pan allbo ja ( to tylko zalozenie) odsunac za wszelka cene zaprezentowania naszego punktu widfzenia, i od mozliwosci realizaji tegz.
  Pan Kurski niczym ale to niczym wg. mnie od nich sie nie rozni.
  Tak ja to postrzegam. A czytajac odpowiedzi roznych ludzi na NE w sumie wychodzi ze to jest niewielka garsta na te tysiace ktore czytaja NE to dochodze do wniosku, ze ciezko jest znale kogokolwiek kto by sie podja poprowdzenia nas jako panstwa do zmian na lepsze. Nikt nie ma wizjii jak to zrobic. Jak juz ktos sie znajdzie to zmiejsca jest ciagniety w dol , upadlany mieszany zgownem itd. Dlatego popieram JKM chociaz nie zawsze mi sie podoba , ale popieram idee ktore glosi juz od wielu lat, a pan poczesci przyznal is ze te idee tez sa panu bliskie i chce pan sam odpowiadac za siebie.
  Milo sie z panem dyskutuje.
  Pozdtrawiam
 • @rerak 04:31:11
  Miałem kolege ktory został premierem, w dziecinstwie razem bujalismy sie na lufach czołgow pod stocznia zanimnas nie zgarneli i pognali do szkoły, razem marzylismy o wolnym karju Polasce, miwelismy piekne idee, kraju wolnego, i sprawiedliwego juz jako nastolatkowie.
  Nie wiem gdzie to wszystkosie podziało zostalo rozmyte, ludziom dano troche luzu, wiecej rynku, namaiastke kapitalizmu, a teraz to wszystko sie zaczyna ograniczac, najgorsze wtym wszystkim jest to ze nie ma nikogo kto nie jest umoczony w tą brudna polityke. Nie ma lidera ktory ma wizje, to co pan napisał w pelni sie zgadzam.
  Krotko po stanie wojennym jak wyszedłe z wojska, na jakims spotkaniu z moimi kumplami zklasy probowałem wytłumaczyc przyszlemu premeirowi , ze polska odzyska pełną suwerennosc jak ZSRR padnie albo sie od nas odczepi, wczesniej nie. On w to nie wierzył twirdzac ze solidarniosc obali komune, Ja twierzde ze to nie solidarnisc obaliła komune tylko sytuacja gospodarcza , totalne bankructwo karju i systemu, oraz oczywiscie rozpad ZSRR. Uwazam Solidarnośc jej powstanie za piękną rzecz, pamietam Gdańsk z tamtych dni bo mieszkałem przy stoczni, to było naprawde niesamowite, a ja zamiast sie uczyc do poprawki stalem cale dni pod brama i napawalem sie atmosfera tamtego czasu. Ze mna byli inni m.in. moj kolega.
  Piekne chwile, Oczwicie poprawki nie zdalem i wyladowalem w wojsku.
  Ale absolutnie tego nie zaluje.
  W chwili ogloszenia stanu wojennego zrobilo mi sie zal ze zaprzepaszcono wielka szansę na to zeby zacac tworzyc od nowa kraj nawet pod okiem ZSRR, a przynajmniej sprobowac to zrobic.
  Nie było zadnego takiego lidera ani po jednej ani podrugiej stronie.
  I nie ma ich do dzisiaj.
  Jak nastal nowy czas 1989/1990 reforma wilczka zalozylem firme malutka ale wlasna , i zaczałem zarabiac pieniądze, i wierzyłem ze za 20 lat moje dzieci beda zyly wfajnym kraju, a tyu dupa blada, wg. moich dzieci one zyja w fajnym kraju tyle tylko że nie maja do czynienia jeszce z tym z czym my mamy na codzień. Po kilkunastu latach działalnosci zlikwidowałem swoja firemke i znalazlem prace za granicą, i tak pracuje juz piaty rok, Swoim dzieciom staram sie przekazac otwartosc na swiat, i staram sie im przekazac ze jak pzrejda na swoje i bedą musiały zyc w kraju w ktorym ze wszystkimtrzeba sie uzerac, w kraju ktory permanetnie nas okrada z naszych przez nas samych wypracowanych dobr to szkoda na to zycia.
  I tak jak pan uważa ze JKM nie spełnia panskich oczekiwań jako lider , tak samo ja uwazam ze JK rowniez tego nie spełnia, tym bardziej ze jego bytnosc jako posla i europosla trwa juz pare ladnych lat i kompletnie nic tego nie wynika. Ale mam nadzieje ze taki czlowiek lub ludzie sie znajda i rozgonia to cale towarztystwo wzajemnej adoracji w pizdu. Czego zycze panu i swoim dzieciom i wszystkim nam.
  Pozdrawiam.
  Ps. wyszedł mi przydługi troche tekst, ale w dwoch zdaniach tego bym nie ujął, przepraszam za błedy ale nie mam czasu na sprawdzenie.
 • W sprawie mechanizmu tzw socjotechniki, nagonki na przeciwnika
  Niedziela, 18.03.2012, godz 11.45
  Patrzę jak w TVN zaciekle każdy walczy o swoje, niedzielna potyczka przed południem. Jest o psychozach i metodach stosowanych przez tych co trzymaja władzę. Dramatyczne skutki w mojej ocenia, to katastrofa pod Smoleńskiem, zabójstwo posła PiS przez naszczutego zboczeńca. A teraz nagonka na emerytów i bezrobotnych. Metoda stosowana przez PO jest stricte Goebelsowska, naszczuć i niech się gryza a my władza tym czasem załatwimy pare ineresów szemranych bez chowania sie po cmentarzach pod nieobecność opinii publicznej zajetej wznieconym zamieszaniem. I tu zmierzam do powodu mojego tu wystepowania. Trwa obrzydliwa nagonka na ludzi niepotrzebnych. Tych co wiszą ZUS-owi na rachunku, tych na zasiłkach, tych co nie chca umierać i zajmuja miejsca w szpitalach i hospicjach. Jestem emerytem. I czuje sie fatalnie, czuję sie winny, że żyję, że ze mnie już nic się nie da wycisnąć, zapędzic do roboty, zbałamucić. Wszak po latach byle czym juz pod sufitem zamieszac się nie da. A i język nie wypazony i oko bystre i wiedzy z dziesiątków lat. Naprawde ludzie starzy sa wielkim problemem dla trzymajacych władzę poprzez PO szczególnie. PO w mojej ocenie to marionetki na pasku tych co maja pieniadze. PO realizuje cele tych co trzymja i maja kase. Starzy ludzie dla PO to ciężar i kłopot, najlepiej żeby już zeszli z listy wypłat emerytur. Tak odbieram to co PO urzadza publicznie i mówię im niech ich szlag trafi. Barkuje tylko by wyrostki zaczęły biegać z maczetami, pałami i czym tam się da i napadali na starych na ulicach i w zaułkach. Trzeba podnieść wrzawę na perfidię PO i ich stosunek do tych co odeszli z pracy lub prace utracili. Ludzie starzy chyłkiem przemykaja do koscioła czy do sklepu z najtańszą żywnościa bojąc się, że naszczute wyrostki zaczną napadać. Bo taką psychozę PO urządza we wściekłym widzie pogoni za napchaniem własnych portfeli. Pozdrawiam.
 • Pan Kurski i gospodarka
  Obawiam sie, ze tylko "ciemny lud" moze kupic gospdarcze pomysly Pana Kurskiego. Na szczescie nie ma sie na to aby Pan Kurski dostal choc szczypte wladzy i niech tak zostanie.
  Jeszcze jedno - niech Pan Kurski sprawdzi w slowniku znaczenie slowa "spolegliwy" - juz nie moge sluchac, ze "Tusk jest spolegliwy.."
 • Panie Kurski, niech Pan nie szuka dziury w całym!
  Gdzie i komu zaszkodził? Chyba tej zakłamanej poprawności politycznej, jakie zdaje się Pan bezkrytycznie podporządkował. To wręcz straszliwa małostkowość przez Pan przemawia. Co z tego, że parę szmatławców na Zachodzie napisze, że włączył się w to wszystko PiS, albo wręcz organizował wraz z SP? I tu widzi pan problem? Problem, że usłużne antypolskie media o tym trąbią? A co kogo w końcu obchodzi, kto w Polsce walczy o wolność słowa, suwerenność Polski, kto staj w obronie Kościoła?

  Zamiast marudzić jak zawiedziony, że się nie jest na świeczniku, nich Pan się lepiej zabierze za organizowanie następnej wyprawy na Warszawę tak, aby Was tym przynajmniej milion było. Tylko razem możecie coś dla Polski, dla wolności mediów i jej suwerenności wywalczyć. Bez tej jedności wszystkich, którym Polska leży na sercu niczego nie osiągniecie, a co gorsza ściągniecie na siebie hańbę targowicy. Razem Panowie trzeba ruszać na Warszawę i odbić tak media jak instytucje państwowe i przywrócić je narodowi. Kto inaczej postępuje wpisuje się na listę obok Tuska, Branickiego, Rzewuskiego i Potockiego, których Naród Polski na długo zapamięta.
  I proszę na nie wymyślać na ten temat, co zachód Europy i zakłamane media o nas mówią! Wy musicie na oczach całej Europy przywrócić Polskę Polakom, bo po to zostaliście politykami i żyjecie ze społecznych funduszy. Nikomu nie robicie łaski, dbacie o dobro Polski. Wy musicie wzbić się ponad jątrzące opinie „mainstreamowych” mediów dążących do tego, aby i tym razem nie udał się Polsce zryw do wolności i suwerenności!

  Panie Kurski! Proszę się zastanowić, czy służy Pan Polsce, czy traktuje mandat społeczny, jako tylko dobrze płatny job.
 • Kurski Jacek i JOW
  Co to ma znaczyć obowiązuje do senatu i to starczy.Mam na mysli system JOW bo takie było pytanie pod nr 25.Widzę że to jednak pan ma mnie za ciemnego luda.Za kogo się pan panie europosle uważa co?Jakie ma pan prawo decydowania o tym według jakiej ordynacji ja wolny obywatel RP Stefan Dembowski mam wybierać posła w swoim okręgu.Panu JOW przeszkadza z jednego tylko powodu a mianowicie dałby on równe prawa wszystkim kandydatom w okręgu .Pan nie ma prawa tak się do nas zwracać.Nie mieszkam w Polsce od 20 lat i zrozumiałem że wy klasa politycznych samozwańców gardzicie Narodem.Potrzebujecie nas tylko co cztery lata aby na was zagłosować.Pana odpowiedź jest nie tylko arogancją władzy ale jest chamska .Dałem panu podczas wyborów w Tarnowie film pt Partie to mafie oraz moja wizytówkę,obiecał pan film obejrzeć i odpowiedzieć na moje pytanie jak długo jeszcze będziecie Naród traktowali przedmiotowo.Ja wiem że panu obecna ordynacja jest na rękę,nie musi pan odpowiadać za to co robi przed swoimi wyborcami,kasa niezła i w perspektywie emeryturka po dwóch kadencjach. . Do Tarnowa przyjechał pan wspierać kandydatke PiSU na prezydenta Tarnowaniezłą rządową furą z kogutem na dachu.Pan już się poczuł Nadludziem.Niech pan przestanie ludziom mieszać w głowach.Oczekuję odpowiedzi Stefan Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy York stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • @interesariusz z PL 09:24:02
  Jak jestes taki mądry to powiedz na co idą twoje podatki ?Wiesz?Nie masz prawa tak pisać,to jest manipulacja i kiedys sie z tego będziesz musiał sie wyspowiadać.Naprawde myslisz że wszyscy emigranci wyjechali z Polski na własne życzenie.szkoda mi ciebie mały człowieku szkoda.
 • @pomidorowa 10:20:12 Prawda najprawdziwsza
  A od kiedy to politycy w Polsce mówią prawdę.Kurski łże jak bura suka mając tego swiadomosć że CIEMNY LUD WSZYSTKO KUPI.
 • @w.red 10:44:07 Knesejm
  Now widzę że w Polsce są ludzie co myslą.Dokładnie jest tak jak napisałes .Nie mam watpliwosci kto rządzi Polską ,wymiarem niesprawiedliwosci ludowej ,Bankami,TV i jeszcze długo można by było wyliczać.Dlatego należy ich Bojkotować za to na Sybir nie wywożą.Stefan Dembowski stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com

OSTATNIE POSTY

więcej